free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

BUDŻET OBYWATELSKI 2017

PROJEKT OSP JORDANÓW

Remont generalny sali widowiskowo-szkoleniowej w Domu Strażaka

Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie.


Szanowni Państwo,

Rozpoczęło się głosowanie na wybrane zadania w Budżecie Obywatelskim 2017.

Głosowanie potrwa w dniach od 12.09.2016 r. do 26.09.2016 r.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Jordanowa do oddania głosu na nasz projekt tj. „Remont generalny sali widowiskowo – szkoleniowej w Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie”.

Wprowadzenie do projektu

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom społecznym oraz obowiązującym wymogom i trendom, ale równocześnie mając na uwadze troskę o dzieło stworzone przez naszych ojców i dziadków podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu w 2016 roku remontu kapitalnego przestarzałej sali widowiskowo – szkoleniowej. Aby rozpocząć ten etap OSP Jordanów już w 2013 roku rozpoczęła kompleksowy remont budynku Domu Strażaka. Na początek wykonano wymianę poszycia przeciekającego dachu oraz termomodernizację budynku wraz z wymianą stolarki.

Kolejnym etapem remontu jest remont generalny sali spełniającej funkcje przede wszystkim szkoleniowe i widowiskowe.

Wymieniony zakres remontu, którego wykonanie zaplanowane jest na IV kwartał 2016 - I kwartał 2017 zostanie sfinansowany ze środków własnych OSP Jordanów i obejmuje:

- remont klatki schodowej, wraz z przebudową wejścia głównego

- remont sali widowiskowo – szkoleniowej (wymiana poszycia sufitu, wymiana parkietu, rozmieszczenie systemów wentylacji, malowanie ścian, wymiana barierek, montaż nowego systemu oświetlenia).

Szczegóły naszego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017

Przedstawiony we wniosku projekt to jeden z końcowych etapów jaki Ochotnicza Straż Pożarna w Jordanowie planuje wykonać w roku 2017. Na remont generalny sali widowiskowo-szkoleniowej w Domu Strażaka potrzeba dużych nakładów pieniężnych, które sukcesywnie pozyskujemy w miarę możliwości z różnych źródeł. Zakupienie klimatyzacji i systemu audiowizualnego jest jednym z najistotniejszych elementów planowanego remontu. Klimatyzacja oraz odpowiednie nagłośnienie, jak również pozostałe elementy systemu audio są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia sali spełniającej obecne kryteria i wymogi.

Na poszczególne części zadania w ramach projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego 2017 składają się:

- Zakup i montaż systemu klimatyzacji tj. klimatyzatory + osprzęt.

- Zakup i montaż systemu audiowizualnego tj. głośniki, wzmacniacze, okablowanie, projektor ścienny, ekran itp.

Oczekiwania

Sala w Domu Strażaka wynajmowana jest nieodpłatnie wszystkim mieszkańcom Jordanowa na spotkania społeczne, udostępniana jest na spotkania pracowników Urzędu Miasta z mieszkańcami, przedszkolom, szkołom podstawowym i ponadpodstawowym, różnego rodzaju grupom społecznym oraz pozostałym najemcom na różnego rodzaju wydarzenia bezpośrednio związane z życiem mieszkańców.

Nowoczesna i odremontowana sala w takiej postaci będzie mogła służyć przez wiele lat mieszkańcom naszego miasta i być wykorzystywana przez nich podczas różnych spotkań i imprez okolicznościowych.

Szczegóły głosowania

W głosowaniu niejawnym mogą brać udział mieszkańcy Jordanowa, którzy ukończyli 16 lat.

Głosować można poprzez:

Wypełnienie formularza na stronie https://wspoldecydujemy.pl/miasto-jordanow/budzet-obywatelski/budzet-obywatelski-miasta-jordanowa-na-rok-2017

lub

Pobranie, wypełnienie i złożenie do urny karty do głosowania w następujących instytucjach w Jordanowie (w godzinach ich pracy):

Urząd Miasta Jordanowa, ul Rynek 1 – sekretariat

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Rynek 2

Biblioteka Miejska, ul. Piłsudskiego 25

UWAGA! Głosować można tylko jeden raz tzn. na jeden, jedyny projekt i tylko w jeden sposób tj. albo elektronicznie na stronie www.wspoldecydujemy.pl lub poprzez wypełnienie karty do głosowania w w/w instytucjach.