Drukuj
Odsłony: 1869

BUDŻET OBYWATELSKI 2017

PROJEKT OSP JORDANÓW

Remont generalny sali widowiskowo-szkoleniowej w Domu Strażaka

Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie.


Szanowni Państwo,

Rozpoczęło się głosowanie na wybrane zadania w Budżecie Obywatelskim 2017.

Głosowanie potrwa w dniach od 12.09.2016 r. do 26.09.2016 r.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Jordanowa do oddania głosu na nasz projekt tj. „Remont generalny sali widowiskowo – szkoleniowej w Domu Strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie”.

Wprowadzenie do projektu

Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom społecznym oraz obowiązującym wymogom i trendom, ale równocześnie mając na uwadze troskę o dzieło stworzone przez naszych ojców i dziadków podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu w 2016 roku remontu kapitalnego przestarzałej sali widowiskowo – szkoleniowej. Aby rozpocząć ten etap OSP Jordanów już w 2013 roku rozpoczęła kompleksowy remont budynku Domu Strażaka. Na początek wykonano wymianę poszycia przeciekającego dachu oraz termomodernizację budynku wraz z wymianą stolarki.

Kolejnym etapem remontu jest remont generalny sali spełniającej funkcje przede wszystkim szkoleniowe i widowiskowe.

Wymieniony zakres remontu, którego wykonanie zaplanowane jest na IV kwartał 2016 - I kwartał 2017 zostanie sfinansowany ze środków własnych OSP Jordanów i obejmuje:

- remont klatki schodowej, wraz z przebudową wejścia głównego

- remont sali widowiskowo – szkoleniowej (wymiana poszycia sufitu, wymiana parkietu, rozmieszczenie systemów wentylacji, malowanie ścian, wymiana barierek, montaż nowego systemu oświetlenia).

Szczegóły naszego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017

Przedstawiony we wniosku projekt to jeden z końcowych etapów jaki Ochotnicza Straż Pożarna w Jordanowie planuje wykonać w roku 2017. Na remont generalny sali widowiskowo-szkoleniowej w Domu Strażaka potrzeba dużych nakładów pieniężnych, które sukcesywnie pozyskujemy w miarę możliwości z różnych źródeł. Zakupienie klimatyzacji i systemu audiowizualnego jest jednym z najistotniejszych elementów planowanego remontu. Klimatyzacja oraz odpowiednie nagłośnienie, jak również pozostałe elementy systemu audio są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia sali spełniającej obecne kryteria i wymogi.

Na poszczególne części zadania w ramach projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego 2017 składają się:

- Zakup i montaż systemu klimatyzacji tj. klimatyzatory + osprzęt.

- Zakup i montaż systemu audiowizualnego tj. głośniki, wzmacniacze, okablowanie, projektor ścienny, ekran itp.

Oczekiwania

Sala w Domu Strażaka wynajmowana jest nieodpłatnie wszystkim mieszkańcom Jordanowa na spotkania społeczne, udostępniana jest na spotkania pracowników Urzędu Miasta z mieszkańcami, przedszkolom, szkołom podstawowym i ponadpodstawowym, różnego rodzaju grupom społecznym oraz pozostałym najemcom na różnego rodzaju wydarzenia bezpośrednio związane z życiem mieszkańców.

Nowoczesna i odremontowana sala w takiej postaci będzie mogła służyć przez wiele lat mieszkańcom naszego miasta i być wykorzystywana przez nich podczas różnych spotkań i imprez okolicznościowych.

Szczegóły głosowania

W głosowaniu niejawnym mogą brać udział mieszkańcy Jordanowa, którzy ukończyli 16 lat.

Głosować można poprzez:

Wypełnienie formularza na stronie https://wspoldecydujemy.pl/miasto-jordanow/budzet-obywatelski/budzet-obywatelski-miasta-jordanowa-na-rok-2017

lub

Pobranie, wypełnienie i złożenie do urny karty do głosowania w następujących instytucjach w Jordanowie (w godzinach ich pracy):

Urząd Miasta Jordanowa, ul Rynek 1 – sekretariat

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Rynek 2

Biblioteka Miejska, ul. Piłsudskiego 25

UWAGA! Głosować można tylko jeden raz tzn. na jeden, jedyny projekt i tylko w jeden sposób tj. albo elektronicznie na stronie www.wspoldecydujemy.pl lub poprzez wypełnienie karty do głosowania w w/w instytucjach.