free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

Jordanów, 14 maja 2016 r.

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Suchej Beskidzkiej

W dniu 14 maja 2016 r. Kompania Honorowa OSP Jordanów wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka w Suchej Beskidzkiej, połączonych z uroczystością wręczenia sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej. Uroczystość uświetniła swoją obecnością premier Beata Szydło oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Leszek Suski.

Największą atrakcją defilady na zakończenie uroczystości był pokaz w wykonaniu druhów seniorów z OSP Jordanów sikawki ręcznej oraz sikawki motorowej typu "Smekal", którą jordanowska straż zakupiła w 1929 roku.

Szczegóły dotyczące w/w uroczystości znajdują się min. na stronie www.beskidzka24.pl lub www.sucha24.pl

Tekst i zdjęcia: Adam Nizioł

Jordanów, 4 maja 2016 r.

Dzień Strażaka 2016 w OSP Jordanów

W dniu 3 maja 2016 r. w naszej jednostce odbyły się uroczyste obchody „Dnia Strażaka”. Uroczystości rozpoczęły się od uczczenia pamięci zmarłych strażaków na cmentarzu parafialnym, gdzie po krótkim apelu delegacja Zarządu złożyła wiązankę na grobie założyciela jednostki śp. Mariana Kohlera.

Następnie po przegrupowaniu pododdziałów i wprowadzeniu do Kościoła sztandarów OSP Jordanów, Urzędu Miasta, Towarzystwa Miłośników Ziemi Jordanowskiej, ZHP oraz miejscowych szkół, jak również kompanii honorowej i drużyn MDP OSP Jordanów została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji jordanowskich strażaków i Ojczyzny.

Po Mszy Świętej na placu obok Ratusza odbył się uroczysty apel, gdzie po odegraniu hymnu państwowego i powitaniu gości przez Prezesa OSP zostały wręczone druhom odznaczenia związkowe w postaci medali „Za zasługi dla pożarnictwa” oraz odznak „Strażak Wzorowy” i „Za Wysługę Lat”. Najmłodsi druhowie z MDP otrzymali natomiast złote, srebrne i brązowe odznaki „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”.

18-10-2015 Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

W niedzielę 18 października 2015 roku delegacja OSP Jordanów wzięła udział w XIV Pielgrzymce Strażaków z Województwa Małopolskiego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.Mszy świętej w intencji małopolskich strażaków przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. W uroczystości uczestniczyło około 1 500 strażaków, 200 pocztów sztandarowych, w tym poczet sztandarowy OSP Jordanów.

 

Tekst i zdjęcia: Adam Nizioł

11-09-2015 Uroczysty apel w Warszawie z okazji 14 rocznicy zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r

Zdjęcia: Adam Nizioł

Boże Ciało 2015

W dniu 4 czerwca 2015 r. tradycyjnie jak co roku z okazji Święta Bożego Ciała OSP Jordanów przygotowała pierwszy z czterech ołtarzy na Procesję Bożego Ciała wokół jordanowskiego rynku. W uroczystej Mszy Świętej i Procesji OSP Jordanów reprezentowali: poczet sztandarowy, strażacy niosący baldachim i orkiestra.

 

Tekst i zdjęcia: Adam Nizioł

125-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie 2010

Dnia 18 i 19 września 2010 roku, odbyły się uroczystości związane z obchodami 125-lecia powstanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie.

Dnia 18 i 19 września 2010 roku miały miejsce obchody jubileuszu 125-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej i 110-lecie powstania Orkiestry Dętej przy OSP Jordanów. Uroczystości rozpoczęły się w sobotnie popołudnie na jordanowskim cmentarzu uroczystym apelem, złożeniem wiązanek i wspomnieniem zmarłych strażaków.

Dzień Strażaka 2014

 

W niedziele 4 maja 2014 nasza jednostka obchodziła uroczystości patrona strażaków Świętego Floriana i ,, Dzień Strażaka".

Uroczyste przekazanie nowych samochodów 2009

GCBA 5/32 Scania P340 SLBus 9 Volkswagen Caravelle

 

Dnia 15 listopada 2009 roku, odbyło się przekazanie i poświęcenie samochodów pożarniczych GCBA 5/32 Scania oraz SLBus 9 Volkswagen Caravelle dla OSP Jordanów.

Dzień Strażaka 2009

W dniu 3 maja 2009 roku strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie obchodzili święto z okazji św. Floriana i Dnia Strażaka.

Udział w Mszy Rezurekcyjnej 2007