free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

19-10-2014 Ćwiczenia w trenażerze do symulacji pożarów wewnętrznych

 

W dniu 19 października 2014 r. w KP PSP w Suchej Beskidzkiej członkowie naszego podziału bojowego wzięli udział w ćwiczeniach w mobilnym trenażerze rozgorzeniowo-dymowym, będącym na wyposażeniu KW PSP w Krakowie. Jest to jeden z trzech trenażerów będących na wyposażeniu straży pożarnych w całej Europie. Składa się on z pomieszczeń wyposażonych w specjalistyczny sprzęt umożliwiający przeprowadzenie ćwiczeń w zakresie działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych. Jego główną zaletą jest możliwość tworzenia efektu rozgorzenia.

 17-09-2014 Ćwiczenia „Beskidy 2014” 

W dniu 17 września 2014 r. zostały przeprowadzone ćwiczenia wojewódzkie w ramach KSRG na drodze powiatowej łączącej Jordanów i Bystrą, w których uczestniczyły dwa nasze zastępy tj. SLRt Iveco i GCBA Scania. Oprócz naszej jednostki i pozostałych jednostek OSP z KSRG w ćwiczeniach wzięły udział również min.: Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego "Kraków", Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "Nowy Targ 1", JRG PSP Sucha Beskidzka, Policja, Pogotowie oraz pozostałe instytucje.

Szkolenie nowych strażaków 2014

Gminne ćwiczenia w Naprawie

 

Dnia 27.05.br. o godzinie 13.30 jednostki OSP miasta i gminy Jordanów zostały wezwane alarmowo na ćwiczenia do miejscowości Naprawa gdzie miał miejsce pozorowany pożar lasu, ćwiczenia zostały przygotowane przez Komendanta Gminnego OSP. Na miejsce przybyły wszystkie wezwane zastępy i brały udział w ćwiczeniach. Na zakończenie wszystkie zastępy zebrały się na placu koło boiska sportowego w Naprawie na spotkaniu podsumowującym przebieg ćwiczeń.

Ćwiczenia - Pożar schroniska PTTK na Turbaczu 2008

 

W dniu 17 czerwca 2008 roku w wyniku prawdopodobnego zaprószenia ognia przez jednego z gości schroniska na Turbaczu pożarem został objęty jeden z pokoi gościnnych schroniska na I piętrze.

Powiatowe ćwiczenia w Bystrej 2009

Dnia 28/29.08.2009r. o godzinie 22.00 odbyły się powiatowe ćwiczenia w Bystrej gdzie miał miejsce pozorowany pożar tartaku.

Ćwiczenia z ratownictwa medycznego 2007

Ćwiczenia MDP 2007

Ćwiczenia w Osielcu na kamieniołomie 2006

Ćwiczenia w szpitaliku 2006