Drukuj
Odsłony: 1443

III Zawody MDP na sali widowiskowej w Domu Strażaka 2009

W dniu 15 marca 2009 r. w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie przeprowadzony został III Turniej członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Jordanów 2009”.

Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 24 zawodników (5 drużyn) w grupie szkoła podstawowa oraz 30 zawodników (6 drużyn) w grupie gimnazjum.

Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m i polegała na przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża, połączeniu węży, pokonanie slalomem tyczek, znajomości sprzętu po przez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność – za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do dwóch startów, z których lepszy był brany pod uwagę do klasyfikacji ogólnej, a wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny do kwalifikacji drużynowej.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył mł. kpt. Mariusz Leśniakiewicz z KP PSP Sucha Beskidzka

W kwalifikacji członków MDP uczęszczających do szkoły podstawowej najlepszy okazał się Łukasz Macias (MDP Jordanów I). Drugie miejsce zajął Jarosław Proszek (MDP Jordanów I), a trzecie Bartłomiej Bierówka (Jordanów II). W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna MDP Jordanów I przed MDP Jordanów II, MDP Zawoja Centrum, MDP Bystra i MDP Sucha Beskidzka Miasto.

W kwalifikacji ogólnej członków MDP uczęszczających do gimnazjum najlepszy okazał się Łukasz Gwiazdonik (MDP Jordanów) przed Sebastianem Kulka (MDP Jordanów) i Grzegorzem Miklusiak (MDP Kuków). W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna MDP Jordanów przed MDP Kuków, MDP Skawica Sucha Góra, MDP Bystra, MDP Sucha Beskidzka Miasto i MDP Grzechynia.

Wszyscy zawodnicy dostali na pamiątkę udziału w zawodach czapeczkę, kieszonkowe radio oraz dyplomy. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca pamiątkowe medale, a drużyny puchary.

Zawodników wszystkich drużyn MDP Jordanów do turnieju przygotowali dh Andrzej Gwiazdonik Naczelnik OSP i dh Dariusz Kulka opiekun MDP