Drukuj
Odsłony: 1573

IV Zawody MDP na sali widowiskowej w Domu Strażaka 2010

W dniu 21 marca 2010 r. w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie przeprowadzony został IV Turniej członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Jordanów 2010”.

Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 24 zawodników (5 drużyn) w grupie szkoła podstawowa oraz 40 zawodników (8 drużyn) w grupie gimnazjum.

Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m i polegała na przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża, połączeniu węży, pokonanie slalomem tyczek, znajomości sprzętu po przez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność – za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do dwóch startów, z których lepszy był brany pod uwagę do klasyfikacji ogólnej, a wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny do kwalifikacji drużynowej.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył kpt. Mariusz Leśniakiewicz z KP PSP Sucha Beskidzka

W kwalifikacji członków MDP uczęszczających do szkoły podstawowej najlepszy okazał się Łukasz Grzelak (MDP Jordanów). Drugie miejsce zajął Artur Guśpiel (MDP Jordanów), a trzecie Bartłomiej Bierówka (MDP Jordanów).
W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna MDP Jordanów przed MDP Kuków, MDP Zawoja Centrum, MDP Bystra i MDP Lachowice.
W kwalifikacji ogólnej członków MDP uczęszczających do gimnazjum najlepszy okazał się Łukasz Macias (MDP Jordanów) przed Jarosławem Proszkiem (MDP Jordanów) i Mateuszem Gackiem (MDP Jordanów).
W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna MDP Jordanów przed MDP Kuków, MDP Sidzina, MDP Bystra, MDP Sucha Beskidzka Miasto, MDP, MDP Zawoja Centrum, MDP Lachowice i MDP Kojszówka.

Zawodnicy dostali na pamiątkę udziału w zawodach pacynkę strażaka, czapeczki, smycze, długopisy, ołówki, koszulki oraz dyplomy. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca pamiątkowe medale, a drużyny puchary.