free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

Informacja z VI Turnieju Halowego MDP „Jordanów 2012”

W dniu 25 marca 2012 r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie przeprowadzony został VI Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Jordanów 2012" nad którym honorowy patronat objął generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz Komendant Główny PSP oraz dh Edward Siarka Poseł na Sejm RP, Prezes ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego.

Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 30 zawodników (z 6 drużyn) w grupie szkoła podstawowa, 31 zawodniczek (z 6 drużyny) w grupie gimnazjum dziewczęta oraz 69 zawodników (14 drużyn) w grupie gimnazjum chłopcy. Łącznie startowało 130 zawodników i 26 drużyn.
Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m. Polegała na wykonaniu takich zadań jak: przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża, połączeniu węży, pokonanie slalomem tyczek, znajomości sprzętu po przez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Zadania te wykonywane są również podczas zawodów przeprowadzanych wg regulaminu CTIF. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność - za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do dwóch startów, z których lepszy był brany pod uwagę do klasyfikacji ogólnej, a wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny do kwalifikacji drużynowej.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył kpt. Łukasz Białończyk z KP PSP Sucha Beskidzka.

W kwalifikacji członków MDP uczęszczających do szkoły podstawowej najlepszy okazał się Mikołajczyk Grzegorz z MDP Lachowice. Drugie miejsce zajął Młyński Jakub z MDP Kuków, a trzecie Pasierbek Patryk również z MDP Kuków. W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna MDP Lachowice przed MDP Jabłonka oraz MDP Kuków.
W kwalifikacji członkiń MDP dziewcząt uczęszczających do gimnazjum najlepsza okazały się druhny z MDP Ptaszkowa w kolejności: Rola Wiktoria, Stelmach Kamila i Kogut Magdalena. W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna MDP Ptaszkowa przed MDP Jodłownik i MDP Kobylanka.
W kwalifikacji ogólnej członków MDP uczęszczających do gimnazjum najlepszy okazał się Skrzypiec Jarosław z MDP Ptaszkowa, następnie Maciaszek Sebastian z MDP Bystra oraz Tokarz Karol z MDP Ptaszkowa. W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna MDP Ptaszkowa przed MDP Jordanów II oraz MDP Bystrą.

Zawodnicy dostali na pamiątkę udziału w zawodach skromne upominki oraz dyplomy. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca pamiątkowe medale, a drużyny puchary.

Organizatorem turnieju była Ochotnicza Straż Pożarna w Jordanowie przy współpracy: