free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

Informacja z IX Turnieju Halowego MDP "Jordanów 2015"

      W dniu 22 marca 2015 r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie przeprowadzony został IX Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Jordanów 2015", nad którym honorowy patronat objął generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz - Komendant Główny PSP oraz dh Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Oddziału Głównego ZOSP RP.

Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 37 zawodników (z 8 drużyn) w grupie MDP szkoła podstawowa, 25 zawodniczek (z 4 drużyn) w grupie gimnazjum dziewczęta oraz 85 zawodników (18 drużyn) w grupie gimnazjum chłopcy. Łącznie startowało 147 zawodników i 30 drużyn.
      Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m. Polegała na wykonaniu takich zadań jak: przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięcie pod poprzeczką, znajomości sprzętu poprzez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Zadania te wykonywane są również podczas zawodów przeprowadzanych wg regulaminu CTIF. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność - za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu, natomiast 12 zawodników w grupie szkoła podstawowa chłopcy, 6 zawodniczek w grupie dziewczęta oraz 20 zawodników w grupie gimnazjum chłopcy miało prawo do ponownego startu, z których lepszy wynik był brany pod uwagę do klasyfikacji indywidualnej. Wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do kwalifikacji drużynowej.

Funkcję Komendanta Turnieju pełnił dh Sebastian Zembol, który na rozpoczęcie turnieju złożył meldunek o gotowości drużyn mł. bryg. Krzysztofowi Okrzesikowi Komendantowi Powiatowemu PSP w Suchej Beskidzkiej.

W klasyfikacji członków MDP uczęszczających do szkoły podstawowej najlepszy okazał się Krzysztof Proszek z OSP Jordanów. Drugie miejsce zajął Dominik Kordaczka z OSP Dzianisz Górny, a trzecie Mariusz Janik z OSP Przytkowice. W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna OSP Lubień przed OSP Przytkowice oraz OSP Ptaszkowa.

W klasyfikacji dziewcząt najlepsza okazała się Patrycja Mrózek z OSP Sidzina. Kolejne miejsca zajęły Justyna Paluch z OSP Przytkowice i Aneta Myszor z OSP Grzechynia. W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna OSP Osielec przed OSP Lachowice i OSP Grzechynia.

W klasyfikacji ogólnej członków MDP uczęszczających do gimnazjum najlepszy okazał się Kamil Wójtowicz z OSP Jordanów I, następnie Jan Kaczmarczyk z OSP Juszczyn Polany oraz Dominik Białoń OSP Jordanów I. W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna OSP Jordanów I przed OSP Osielec Górny oraz OSP Jordanów II.

Każdy uczestnik turnieju dostał na pamiątkę udziału w zawodach koszulkę oraz okolicznościowy button. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca dyplomy oraz pamiątkowe medale, a drużyny puchary i dyplomy.

Zawodników biorących udział w turnieju oceniała komisja sędziowska strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych pod przewodnictwem st. kpt. Łukasz Białończyk z Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej.

Organizatorem turnieju była Ochotnicza Straż Pożarna w Jordanowie we współpracy z:

- Urzędem Miasta Jordanowa,
- Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie,
- Starostwem Suskim,
- Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej,
- Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej

- Bankiem Spółdzielczym w Jordanowie

- FPHU „Mały Strażak” sp. j. w Jastrzębiu Zdrój.

Swoją obecnością na turnieju zaszczycili nas:
- dh Antoni Kania - członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP woj. małopolskiego,
- dh Antoni Kwarciak - członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP woj. małopolskiego,
- Czesława Madoń – Członek Zarządu Powiatu Suskiego, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jordanowie,
- mł. bryg. Krzysztof Okrzesik - Komendant Powiatowy Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej

- dh Piotr Harańczyk – V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej,
- st. kpt. Mariusz Leśniakiewicz – Dowódca Jednostki-Ratowniczo Gaśniczej PSP w Suchej Beskidzkiej,
- Iwona Bilska - Burmistrz Miasta Jordanowa,

- Krystyna Firek - Przewodnicząca Rady Miasta Jordanowa,

- dh Stanisław Pudo - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Jordanowie,
- Rafał Rapacz - Dyrektor Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie,

- Maciej Krzyśków - Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej,

- Maciej Jagiełło - redaktor czasopisma „Strażak”.

 

Protokół końcowy Sędziego Głównego IX Turnieju Halowego MDP "Jordanów 2015"

Wyniki indywidualne - grupa szkoła podstawowa

Wyniki indywidualne - grupa gimnazjum dziewczęta

Wyniki indywidualne - grupa gimnazjum chłopcy

Wyniki drużynowe - grupa szkoła podstawowa

Wyniki drużynowe - grupa gimnazjum dziewczęta

Wyniki drużynowe - grupa gimnazjum chłopcy

 

Opracowanie: asp sztab. Andrzej Gwiazdonik

Zdjęcia: Bernard Chowaniec