free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

XII Turniej Halowy MDP "Jordanów 2018" za nami.

 

W dniu 11 marca 2018 r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie przeprowadzony został XII Turniej Halowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych "Jordanów 2018", nad którym honorowy patronat objął dh Waldemar Pawlak - Prezes Zarządu Oddziału Głównego ZOSP RP.

Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową, a wzięło w nim udział 55 zawodników (z 11 drużyn) w grupie MDP szkoła podstawowa, 42 zawodniczek (z 8 drużyn) w grupie gimnazjum dziewczęta oraz 56 zawodników (12 drużyn) w grupie gimnazjum chłopcy. Łącznie startowało 153 zawodników i 31 drużyn.
Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m. Polegała na wykonaniu takich zadań jak: przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża na podest, połączeniu węży, przebiegnięcie pod poprzeczką, znajomości sprzętu po przez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność - za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do jednego startu, natomiast 10 zawodników w grupie szkoła podstawowa chłopcy, 10 zawodniczek w grupie dziewczęta oraz 12 zawodników w grupie gimnazjum chłopcy miało prawo do ponownego startu, z których lepszy wynik był brany pod uwagę do klasyfikacji indywidualnej. Wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny były brane pod uwagę do kwalifikacji drużynowej.

Funkcję Komendanta Turnieju pełniła dh Julia Kulka, która na rozpoczęcie turnieju złożyła meldunek o gotowości drużyn dh Krzysztofowi Kosibie – W-ce Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego, a na zakończenie dh Edwardowi Siarce – Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego.

Dh Adam Nizioł Prezes OSP Jordanów przywitał przybyłych gości podczas uroczystego otwarcia, a Pani Iwona Bilska Burmistrz Miasta Jordanowa otwarła XII Turniej Halowy MDP „Jordanów 2018”

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska złożona ze strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, której przewodniczył st. kpt. Łukasz Białończyk z KP PSP Sucha Beskidzka.

W kwalifikacji członków MDP uczęszczających do szkoły podstawowej najlepszy okazał się Mateusz Michniak z OSP Dzianisz Górny. Drugie miejsce zajął Łukasz Zębol z OSP Jordanów drużyna I, a trzecie Tomasz Buda z OSP Osielec Górny. W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna OSP Dzianisz Górny przed OSP Jordanów drużyna I oraz OSP Sidzina.

W kwalifikacji dziewcząt najlepsza okazała się Magdalena Bochnak z OSP Jordanów drużyna I. Kolejne miejsca zajęły Aleksandra Rudecka i Marcelina Koczur obie z OSP Przytkowice. W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna OSP Jordanów drużyna I przed OSP Przytkowice i OSP Ptaszkowa.

W kwalifikacji ogólnej członków MDP uczęszczających do gimnazjum najlepszy okazał się Kacper Maniek z OSP Przytkowice, następnie Mariusz Janik z OSP Przytkowice oraz Krzysztof Proszek z OSP Jordanów. W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna OSP Przytkowice przed OSP Dzianisz Górny oraz OSP Ptaszkowa.

Każdy uczestnik turnieju dostał na pamiątkę udziału w zawodach koszulkę. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca dyplomy oraz pamiątkowe medale, a drużyny puchary, medale i dyplomy.

Organizatorem turnieju była Ochotnicza Straż Pożarna w Jordanowie we współpracy z:

- Urzędem Miasta Jordanowa,
- Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie,
- Starostwem Suskim,
- Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej,
- Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej

- Bankiem Spółdzielczym w Jordanowie

- Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

- FPHU „Mały Strażak” sp. j. w Jastrzębiu Zdrój

- GT „Hołek” w Jordanowie
- PHT Supon sp. z o.o. Rzeszów Oddział Kraków

Swoją obecnością na turnieju zaszczycili nas:

dh Edward Siarka – Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego

dh Krzysztof Kosiba – V-ce Prezes Zarządu Oddz. Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego

dh Przemysław Wszołek – Członek Zarządu OW ZOSP RP woj. małopolskiego, członek komisji ds. młodzieży przy ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego,

Józef Bałos – Starosta Suski,

Czesława Madoń – Członek Zarządu Powiatu Suskiego, Dyrektor SP w Jordanowie

mł. bryg. Krzysztof Okrzesik – Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej

Iwona Bilska – Burmistrz Miasta Jordanowa

Krystyna Firek – Przewodnicząca Rady Miasta Jordanowa

Robert Wodziak – Sekretarz Urzędu Miasta Jordanowa, Prezes ZOG ZOSP RP w Rabie W.

st. kpt. Mariusz Leśniakiewicz – Dowódca JRG w Suchej Beskidzkiej

dh Stanisław Marek – V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej B.

Zbigniew Gumułka – członek komisji ds. młodzieży przy ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego,

Rafał Rapacz - Dyrektor ZS im. H. Kołłątaja w Jordanowie

Agnieszka Mroszczak – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Jordanowie

Maciej Krzyśków – Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Tekst: Andrzej Gwiazdonik

Zdjęcia: Bronisław Przetocki