Drukuj
Odsłony: 613

IV Turniej Halowy MDP „Jordanów 2010"

Informacja
z IV Turnieju członków MDP „Jordanów 2010”

W dniu 21 marca 2010 r. w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej
w Jordanowie przeprowadzony został IV Turniej członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „Jordanów 2010”.


Turniej ten przeprowadzono jako rywalizację indywidualną i drużynową,
a wzięło w nim udział 24 zawodników (5 drużyn) w grupie szkoła podstawowa oraz 40 zawodników (8 drużyn) w grupie gimnazjum.

Rywalizacja przeprowadzona została na placu o wymiarach 10 m x 8 m
i polegała na przeniesieniu gaśnicy, rozłączeniu węży, przeniesieniu węża, połączeniu węży, pokonanie slalomem tyczek, znajomości sprzętu po przez jego odłożenie zgodnie z rysunkiem oraz zbudowaniu linii gaśniczej. Oprócz szybkości wykonania zadania ważna była dokładność – za błędny przyznawane były punkty karne. Każdy zawodnik miał prawo do dwóch startów, z których lepszy był brany pod uwagę do klasyfikacji ogólnej, a wyniki czterech najlepszych zawodników z drużyny do kwalifikacji drużynowej.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył kpt. Mariusz Leśniakiewicz z KP PSP Sucha Beskidzka


W kwalifikacji członków MDP uczęszczających do szkoły podstawowej najlepszy okazał się Łukasz Grzelak (MDP Jordanów). Drugie miejsce zajął Artur Guśpiel (MDP Jordanów), a trzecie Bartłomiej Bierówka (MDP Jordanów).


W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna MDP Jordanów przed MDP Kuków, MDP Zawoja Centrum, MDP Bystra i MDP Lachowice.


W kwalifikacji ogólnej członków MDP uczęszczających do gimnazjum najlepszy okazał się Łukasz Macias (MDP Jordanów) przed Jarosławem Proszkiem (MDP Jordanów) i Mateuszem Gackiem (MDP Jordanów).


W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna MDP Jordanów przed MDP Kuków, MDP Sidzina, MDP Bystra, MDP Sucha Beskidzka Miasto, MDP, MDP Zawoja Centrum, MDP Lachowice i MDP Kojszówka.


Zawodnicy dostali na pamiątkę udziału w zawodach pacynkę strażaka, czapeczki, smycze, długopisy, ołówki, koszulki oraz dyplomy. Zawodnicy, którzy zajęli I, II i III miejsca pamiątkowe medale, a drużyny puchary.


Organizatorem turnieju byli:

Ochotnicza Straż Pożarna w Jordanowie

Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej

Komenda Powiatowa PSP w Suchej Beskidzkiej


Swoją obecnością turniej zaszczycili:

Dh Andrzej Pająk – Starosta Suski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej

Dh Józef Bednarz – Członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego

Bryg. Bogusław Patera – Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej

Pan Stanisław Czernik – V-ce Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego,

Pan Zbigniew Kolecki – Burmistrz Miasta Jordanowa,

Pani Czesława Madoń – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jordanowie, Radna Powiatu Suskiego

Turniej wspomogli fundując nagrody

Pan Poseł Stanisław Rydzom – pacynki - strażak

„Gabi” Świat BHP Łańcut o/Kraków – czapeczki

Sthil Polska – czapeczki

Valvex Jordanów – koszulki, smycze, ołówki, długopisy

Kadimex – smycze, długopisy

Reflex-Zenkner – maskotka słonia strażaka

„Delikatesy Rapacz” Raba Wyżna – Sklep w Jordanowie – napoje

Wykaz zawodników IV Turnieju Członków MDP "JORDANÓW 2010"

       

I start

II start

     

Nr start

Nazwisko i imię zawodnika

Jednostka 

Gr.

Czas

Punkty karne

Wynik łączny

Czas

Punkty karne

Wynik łączny

Wynik zaliczony

Wynik gorszy

Miejsce

11

Grzelak Łukasz

MDP Jordanów

SP

25,66

0

25,66

26,46

5

31,46

25,66

31,46

1

1

Guśpiel Artur

MDP Jordanów

SP

32,20

5

37,20

26,84

0

26,84

26,84

37,20

2

21

Bierówka Bartłomiej

MDP Jordanów

SP

28,27

0

28,27

31,34

3

34,34

28,27

34,34

3

10

Klaczek Mateusz

MDP Kuków

SP

28,94

0

28,94

31,53

0

31,53

28,94

31,53

4

5

Młyński Jakub

MDP Kuków

SP

39,89

0

39,89

28,97

0

28,97

28,97

39,89

5

6

Sitarz Daniel

MDP Jordanów

SP

29,16

0

29,16

31,10

0

31,10

29,16

31,10

6

7

Kozina Artur

MDP Zawoja Centrum

SP

29,97

0

29,97

31,86

0

31,86

29,97

31,86

7

22

Drwal Mateusz

MDP Zawoja Centrum

SP

30,41

0

30,41

31,43

0

31,43

30,41

31,43

8

18

Kulka Dariusz

MDP Bystra

SP

30,41

0

30,41

31,46

0

31,46

30,41

31,46

9

13

Kulka Mariusz

MDP Bystra

SP

33,03

0

33,03

30,70

0

30,70

30,70

33,03

10

12

Sałaciak Marcin

MDP Zawoja Centrum

SP

33,18

0

33,18

31,01

0

31,01

31,01

33,18

11

3

Maciaszek Łukasz

MDP Bystra

SP

31,54

0

31,54

31,25

0

31,25

31,25

31,54

12

20

Bargiel Adam

MDP Kuków

SP

32,25

0

32,25

31,62

0

31,62

31,62

32,25

13

2

Malik Tomasz

MDP Zawoja Centrum

SP

39,67

0

39,67

31,66

0

31,66

31,66

39,67

14

8

Leja Bartłomiej

MDP Bystra

SP

32,22

0

32,22

32,95

0

32,95

32,22

32,95

15

15

Palichleb Piotr

MDP Kuków

SP

29,91

5

34,91

32,67

0

32,67

32,67

34,91

16

17

Hujda Daniel

MDP Zawoja Centrum

SP

37,46

0

37,46

33,41

0

33,41

33,41

37,46

17

23

Kulka Grzegorz

MDP Bystra

SP

37,17

10

47,17

34,73

0

34,73

34,73

47,17

18

9

Mikołajczak Grzegorz

MDP Lachowice

SP

38,83

0

38,83

34,84

0

34,84

34,84

38,83

19

4

Frydel Piotr

MDP Lachowice

SP

44,24

0

44,24

34,86

0

34,86

34,86

44,24

20

16

Kramarz Mariusz

MDP Jordanów

SP

30,33

5

35,33

31,53

8

39,53

35,33

39,53

21

14

Urbanek Adam

MDP Lachowice

SP

35,92

0

35,92

35,60

0

35,60

35,60

35,92

22

24

Dudziak Patryk

MDP Lachowice

SP

42,08

0

42,08

50,01

0

50,01

42,08

50,01

23

19

Kachel Tomasz

MDP Lachowice

SP

44,75

0

44,75

39,80

5

44,80

44,75

44,80

24

25

 

MDP Kuków

SP

0,00

100

100,00

0,00

100

100,00

100,00

100,00

25

Wykaz zawodników IV Turnieju Członków MDP "JORDANÓW 2010"

       

I start

II start

     

Nr start

Nazwisko i imię zawodnika

Jednostka 

Grupa

Czas

Punkty karne

Wynik łączny

Czas

Punkty karne

Wynik łączny

Wynik zaliczony

Wynik gorszy

Miejsce

69

Macias Łukasz

MDP Jordanów

G

24,36

5

29,36

21,09

0

21,09

21,09

29,36

1

61

Proszek Jarosław

MDP Jordanów

G

27,11

0

27,11

22,77

0

22,77

22,77

27,11

2

53

Gacek Mateusz

MDP Jordanów

G

23,34

0

23,34

23,66

0

23,66

23,34

23,66

3

60

Joneczek Mariusz

MDP Kuków

G

23,87

0

23,87

23,67

3

26,67

23,87

26,67

4

44

Czarniak Krzysztof

MDP Kuków

G

33,48

10

43,48

24,05

0

24,05

24,05

43,48

5

68

Żywczak Mateusz

MDP Kuków

G

24,06

0

24,06

24,51

5

29,51

24,06

29,51

6

31

Balak Marek

MDP Sidzina

G

26,00

0

26,00

24,33

0

24,33

24,33

26,00

7

52

Żurek Daniel

MDP Kuków

G

25,82

0

25,82

24,52

0

24,52

24,52

25,82

8

39

Lipka Tomasz

MDP Sidzina

G

25,68

0

25,68

24,85

0

24,85

24,85

25,68

9

55

Kolaniak Adrian

MDP Sidzina

G

25,15

0

25,15

27,47

0

27,47

25,15

27,47

10

36

Targosz Jakub

MDP Kuków

G

25,25

0

25,25

27,70

0

27,70

25,25

27,70

11

47

Budka Marcin

MDP Sidzina

G

26,28

0

26,28

26,03

3

29,03

26,28

29,03

12

70

Sala Michał

MDP Kojszówka

G

30,06

0

30,06

26,52

0

26,52

26,52

30,06

13

45

Baczmański Marcin

MDP Jordanów

G

27,55

0

27,55

27,18

0

27,18

27,18

27,55

14

43

Kozina Kamil

MDP Zawoja Centrum

G

30,36

0

30,36

27,46

0

27,46

27,46

30,36

15

63

Stramek Wojciech

MDP Sidzina

G

29,52

0

29,52

27,64

0

27,64

27,64

29,52

16

56

Sapoń Daniel

MDP Sucha B.Miasto

G

31,72

0

31,72

27,72

0

27,72

27,72

31,72

17

58

Maciaszek Sebastian

MDP Bystra

G

27,77

0

27,77

28,91

0

28,91

27,77

28,91

18

37

Maciążka Maciej

MDP Jordanów

G

27,93

0

27,93

28,17

0

28,17

27,93

28,17

19

51

Sałaciak Dawid

MDP Zawoja Centrum

G

29,99

5

34,99

27,95

0

27,95

27,95

34,99

20

66

Pociąg Łukasz

MDP Bystra

G

31,68

0

31,68

28,04

0

28,04

28,04

31,68

21

49

Elżbieciak Mateusz

MDP Lachowice

G

28,11

0

28,11

29,77

0

29,77

28,11

29,77

22

57

Pająk Grzegorz

MDP Lachowice

G

28,32

0

28,32

29,27

0

29,27

28,32

29,27

23

34

Jaromin Szymon

MDP Bystra

G

28,36

0

28,36

38,73

10

48,73

28,36

48,73

24

42

Hanusiak Sławomir

MDP Bystra

G

28,64

0

28,64

29,58

0

29,58

28,64

29,58

25

46

Gratka Adrian

MDP Kojszówka

G

36,81

0

36,81

29,52

0

29,52

29,52

36,81

26

40

Ryt Jan

MDP Sucha B.Miasto

G

29,57

0

29,57

31,86

0

31,86

29,57

31,86

27

59

Kozina Paweł

MDP Zawoja Centrum

G

31,95

5

36,95

29,62

0

29,62

29,62

36,95

28

64

Rzepka Artur

MDP Sucha B.Miasto

G

30,02

0

30,02

30,84

0

30,84

30,02

30,84

29

50

Matyasik Krzysztof

MDP Bystra

G

30,19

0

30,19

30,35

0

30,35

30,19

30,35

30

48

Zajda Wojciech

MDP Sucha B.Miasto

G

30,39

0

30,39

27,91

5

32,91

30,39

32,91

31

62

Frydel Krzysztof

MDP Kojszówka

G

31,33

0

31,33

32,71

0

32,71

31,33

32,71

32

32

Chmiel Wojciech

MDP Sucha B.Miasto

G

33,46

0

33,46

32,34

0

32,34

32,34

33,46

33

33

Bogdanik Damian

MDP Lachowice

G

32,62

5

37,62

32,44

0

32,44

32,44

37,62

34

41

Bogdanik Grzegorz

MDP Lachowice

G

32,75

0

32,75

33,21

0

33,21

32,75

33,21

35

67

Spyrka Paweł

MDP Zawoja Centrum

G

33,05

0

33,05

33,48

0

33,48

33,05

33,48

36

35

Stec Krzysztof

MDP Zawoja Centrum

G

28,31

5

33,31

35,01

0

35,01

33,31

35,01

37

38

Jaromin Adrian

MDP Kojszówka

G

43,88

0

43,88

33,37

0

33,37

33,37

43,88

38

65

Bargiel Damian

MDP Lachowice

G

31,86

5

36,86

30,61

5

35,61

35,61

36,86

39

54

Pieróg Mateusz

MDP Kojszówka

G

37,86

0

37,86

38,68

0

38,68

37,86

38,68

40

Wyniki drużynowe - szkoły podstawowe

         
               

Jednostka

Nr start.

Zawodnik

Start I

Start II

Wynik

Odrzucony

Suma

 

11

Grzelak Łukasz

25,66

31,46

25,66

31,46

109,93

 

1

Guśpiel Artur

37,20

26,84

26,84

37,20

 

MDP Jordanów

21

Bierówka Bartłomiej

28,27

34,34

28,27

34,34

134,10

 

6

Sitarz Daniel

29,16

31,10

29,16

31,10

 
 

16

Kramarz Mariusz

35,33

39,53

35,33

39,53

 
 

7

Kozina Artur

29,97

31,86

29,97

31,86

123,05

 

22

Drwal Mateusz

30,41

31,43

30,41

31,43

 

MDP Zawoja Centrum

12

Sałaciak Marcin

33,18

31,01

31,01

33,18

136,14

 

2

Malik Tomasz

39,67

31,66

31,66

39,67

 
 

17

Hujda Daniel

37,46

33,41

33,41

37,46

 
 

18

Kulka Dariusz

30,41

31,46

30,41

31,46

124,58

 

13

Kulka Mariusz

33,03

30,70

30,70

33,03

 

MDP Bystra

3

Maciaszek Łukasz

31,54

31,25

31,25

31,54

128,98

 

8

Leja Bartłomiej

32,22

32,95

32,22

32,95

 
 

23

Kulka Grzegorz

47,17

34,73

34,73

47,17

 
 

9

Mikołajczak Grzegorz

38,83

34,84

34,84

38,83

147,38

 

4

Frydel Piotr

44,24

34,86

34,86

44,24

 

MDP Lachowice

14

Urbanek Adam

35,92

35,60

35,60

35,92

169,00

 

24

Dudziak Patryk

42,08

50,01

42,08

50,01

 
 

19

Kachel Tomasz

44,75

44,80

44,75

44,80

 
 

10

Klaczek Mateusz

28,94

31,53

28,94

31,53

122,20

 

5

Młyński Jakub

39,89

28,97

28,97

39,89

 

MDP Kuków

20

Bargiel Adam

32,25

31,62

31,62

32,25

138,58

 

15

Palichleb Piotr

34,91

32,67

32,67

34,91

 
 

25

 

100,00

100,00

100,00

100,00

 

Klasyfikacja końcowa drużynowa - grupa szkoły podstawowe

Lp

Jednostka

Wynik

Odrzuc

V wyn

1

MDP Jordanów

109,93

134,10

35,33

2

MDP Kuków

122,20

138,58

100,00

3

MDP Zawoja Centrum

123,05

136,14

33,41

4

MDP Bystra

124,58

128,98

34,73

5

MDP Lachowice

147,38

169,00

44,75

Wyniki drużynowe - gimnazjum

           
               

Jednostka

Nr start.

Zawodnik

Start I

Start II

Wynik

Odrzucony

Suma

 

31

Balak Marek

26,00

24,33

24,33

26,00

100,61

 

39

Lipka Tomasz

25,68

24,85

24,85

25,68

 

MDP Sidzina

55

Kolaniak Adrian

25,15

27,47

25,15

27,47

108,18

 

47

Budka Marcin

26,28

29,03

26,28

29,03

 
 

63

Stramek Wojciech

29,52

27,64

27,64

29,52

 
 

56

Sapoń Daniel

31,72

27,72

27,72

31,72

117,70

 

40

Ryt Jan

29,57

31,86

29,57

31,86

 

MDP Sucha B. Miasto

64

Rzepka Artur

30,02

30,84

30,02

30,84

127,33

 

48

Zajda Wojciech

30,39

32,91

30,39

32,91

 
 

32

Chmiel Wojciech

33,46

32,34

32,34

33,46

 
 

49

Elżbieciak Mateusz

28,11

29,77

28,11

29,77

121,62

 

57

Pająk Grzegorz

28,32

29,27

28,32

29,27

 

MDP Lachowice

33

Bogdanik Damian

37,62

32,44

32,44

37,62

129,87

 

41

Bogdanik Grzegorz

32,75

33,21

32,75

33,21

 
 

65

Bargiel Damian

36,86

35,61

35,61

36,86

 
 

58

Maciaszek Sebastian

27,77

28,91

27,77

28,91

112,81

 

66

Pociąg Łukasz

31,68

28,04

28,04

31,68

 

MDP Bystra

34

Jaromin Szymon

28,36

48,73

28,36

48,73

138,90

 

42

Hanusiak Sławomir

28,64

29,58

28,64

29,58

 
 

50

Matyasik Krzysztof

30,19

30,35

30,19

30,35

 
 

43

Kozina Kamil

30,36

27,46

27,46

30,36

118,08

 

51

Sałaciak Dawid

34,99

27,95

27,95

34,99

 

MDP Zawoja Centrum

59

Kozina Paweł

36,95

29,62

29,62

36,95

135,78

 

67

Spyrka Paweł

33,05

33,48

33,05

33,48

 
 

35

Stec Krzysztof

33,31

35,01

33,31

35,01

 
 

60

Joneczek Mariusz

23,87

26,67

23,87

26,67

96,50

 

44

Czarniak Krzysztof

43,48

24,05

24,05

43,48

 

MDP Kuków

68

Żywczak Mateusz

24,06

29,51

24,06

29,51

125,48

 

52

Żurek Daniel

25,82

24,52

24,52

25,82

 
 

36

Targosz Jakub

25,25

27,70

25,25

27,70

 
 

69

Macias Łukasz

29,36

21,09

21,09

29,36

94,38

 

61

Proszek Jarosław

27,11

22,77

22,77

27,11

 

MDP Jordanów

53

Gacek Mateusz

23,34

23,66

23,34

23,66

107,68

 

45

Baczmański Marcin

27,55

27,18

27,18

27,55

 
 

37

Maciążka Maciej

27,93

28,17

27,93

28,17

 
 

70

Sala Michał

30,06

26,52

26,52

30,06

120,74

 

46

Gratka Adrian

36,81

29,52

29,52

36,81

 

MDP Kojszówka

62

Frydel Krzysztof

31,33

32,71

31,33

32,71

143,46

 

38

Jaromin Adrian

43,88

33,37

33,37

43,88

 
 

54

Pieróg Mateusz

37,86

38,68

37,86

38,68

 

Klasyfikacja końcowa drużynowa - grupa gimnazjum

         

Lp

Jednostka

Wynik

Odrzuc

V wyn

1

MDP Jordanów

94,38

107,68

27,93

2

MDP Kuków

96,50

125,48

25,25

3

MDP Sidzina

100,61

108,18

27,64

4

MDP Bystra

112,81

138,90

30,19

5

MDP Sucha B. Miasto

117,70

127,33

32,34

6

MDP Zawoja Centrum

118,08

135,78

33,31

7

MDP Kojszówka

120,74

143,46

37,86

8

MDP Lachowice

121,62

129,87

35,61

Opracował:

Andrzej Gwiazdonik – Naczelnik OSP