free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

Jordanów, 20 czerwca 2016 r.

Podwójny sukces jordanowskich strażaków na IV Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych wg regulaminu CTIF w Gorlicach

W sobotę 18 czerwca 2016 r. na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach odbyły się IV Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych wg regulaminu Tradycyjnych Międzynarodowych Zawodów Pożarniczych (CTIF) oraz Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. W zawodach wzięło udział 440 zawodników z 44 drużyn OSP, KDP i MDP.

Powiat suski między innymi reprezentowały dwie drużyny OSP Jordanów w klasie A i B.

Zawody rozpoczęły się od meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości złożonego przez Z-cę Kierownika Zawodów mł. bryg. Andrzeja Czeluśniaka, Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Edwardowi Siarce. W imieniu organizatorów i gospodarzy przybyłe drużyny oraz gości przywitał Kierownik Biura Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysław Szkarłat.

Do rywalizacji przystąpiły na początku dziewczęta oraz chłopcy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a następnie Kobiece Drużyny Pożarnicze w klasie A i B. Na samym końcu wystartowali druhowie w klasie A i B.

Najlepszy wynik w grupie OSP klasa A osiągnęła drużyna OSP Jordanów z wynikiem końcowym 388,44 pkt, zajmując tym samym 1 miejsce w swojej klasie.

Natomiast w grupie OSP klasa B miejsce 1 zajęła również drużyna OSP Jordanów z wynikiem 396,21 pkt.

Zwycięskie drużyny OSP Jordanów odebrały gratulacje i okazałe puchary z rąk Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Stanisława Nowaka.

Gratulacje najlepszym w województwie jordanowskim strażakom złożył również obecny na zawodach Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik.

Komisję sędziowską stanowili sędziowie Wojewódzkiej Komisji Sędziowskiej Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie oraz sędziowie druhowie Małopolskiego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich pod przewodnictwem asp. sztab. Andrzeja Gwiazdonika.

Drużyna OSP Jordanów klasa A wystąpiła w następującym składzie:

dh Maciej Kurdas

dh Rafał Kowalcze

dh Michał Kurdas

dh Łukasz Gwiazdonik

dh Jarosław Proszek

dh Zbigniew Fudali

dh Bartłomiej Bierówka

dh Krzysztof Regulski

dh Damian Wilczyński

dh Tomasz Proszek

Drużyna OSP Jordanów klasa B wystąpiła w następującym składzie:

dh Andrzej Białoń

dh Robert Białoń

dh Adam Nizioł

dh Adam Belowski

dh Tomasz Hołowczak

dr Mariusz Wykocki

dh Marek Leśniakiewicz

dh Władysław Zaremba

dh Grzegorz Drobny

dh Zbigniew Proszek

Opiekunem technicznym drużyn jest st. kpt. inż. Mariusz Leśniakiewicz, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Suchej Beskidzkiej.

Zaplecze techniczne drużyn stanowili: dh Ewelina Regulska-Gierat, dh Bronisław Przetocki (fotoreporter), dh Andrzej Kolaniak, dh Maciej Maciążka.

Zwycięskie drużyny OSP Jordanów czekają raczej ciężkie wakacje, podczas których będą przygotowywały się i szlifowały formę do Krajowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych wg regulaminu CTIF. Odbędą się one w Polanicy-Zdrój w dniach 16 - 18 września 2016 r.

Stawka tych zawodów jest bardzo wysoka, bowiem 5 najlepszych drużyn OSP w klasie A oraz 3 najlepsze drużyny OSP w klasie B weźmie udział w Międzynarodowej Olimpiadzie CTIF w Villach (Austria), która odbędzie się w dniach 9 - 16 lipca 2017 r.

Tekst: Adam Nizioł

Zdjęcia: Bronisław Przetocki