free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

OSP Jordanów na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP, KDP i PSP wg CTIF Polanica-Zdrój 2016

W dniach 16 – 18 września 2016 r. drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie wzięły udział w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP, KDP i PSP wg CTIF, które odbyły się na stadionie w Polanicy-Zdrój.

OSP Jordanów w zawodach tych reprezentowały 2 drużyny, tj. w grupie A bez względu na wiek i w grupie B punkty preferencyjne za wiek.

Spośród 16 jednostek OSP startujących w grupie A drużyna z OSP Jordanów zajęła w klasyfikacji ogólnej 6 miejsce. Zwyciężyła drużyna OSP Głuchów przed OSP Lądek i OSP Raszowa. Drużyna występowała w składzie: Fudali Zbigniew, Kowalcze Rafał, Bierówka Bartłomiej, Proszek Tomasz, Kurdas Maciej, Kurdas Michał, Gwiazdonik Łukasz, Wilczyński Damian, Regulski Krzysztof, Wójcik Mateusz.

W grupie B drużyna zajęła 4 miejsce na 13 drużyn startujących. Kolejność pierwszych trzech miejsc była następująca OSP Lądek, OSP Kościan i OSP Pszów. W skład drużyny wchodzili: Leśniakiewicz Marek, Nizioł Adam, Zaremba Władysław, Andrzej Białoń, Wykocki Mariusz, Białoń Robert, Hołowczak Tomasz, Drobny Grzegorz, Belowski Adam, Proszek Zbigniew.

Drużyny do zawodów przygotowywał Naczelnik OSP Andrzej Gwiazdonik.
W przygotowaniach brali również udział Leśniakiewicz Mariusz, Kolaniak Andrzej, Przetocki Bronisław oraz Hodana Marek.

W pracach komisji sędziowskiej uczestniczyli członkowie OSP Jordanów Andrzej Gwiazdonik, który był kierownikiem zespołu sędziowskiego w ćwiczeniu bojowym oraz Adrian Zembol w sztafecie pożarniczej.

Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy znaczek, koszulkę polo oraz obuwie sportowe. Jednostka otrzymała pamiątkowe szklane patery, dyplomy z wypisanymi członkami drużyn oraz promesy finansowe na zakup sprzętu pożarniczego w oddziałach Związku OSP RP.

Start drużyn należy ocenić do udanych. Po pierwszym dniu zawodów drużyna B zajmowała III miejsce. Gdy w drugim dniu startu w ćwiczeniu bojowym uzyskała najlepszy wynik w ćwiczeniu bojowym w swojej grupie, zanosiło się na miejsce na podium. Jednak z uwagi na błąd popełniony w sztafecie ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Drużyna A w pierwszym dniu również uzyskała znakomity czas ćwiczenia bojowego, ale otrzymała punkty karne. Do tego doszedł błąd w biegu sztafetowym, który spowodował nie ukończenie biegu i z tego powodu po pierwszym dniu nie była klasyfikowana. W drugim dniu było już lepiej choć czas ćwiczenia bojowego był gorszy, ale po wykonaniu biegu sztafetowego drużyna zajęła ostatecznie 6 miejsce.

Miejsca 6 w grupie A i 4 w grupie B są o tyle niefartowne gdyż do udziału w olimpiadzie strażackiej w Austrii w przyszłym roku kwalifikują się w gr. A pięć drużyn i w gr. B trzy najlepsze drużyny.

Tekst: Andrzej Gwiazdonik

Zdjęcia: Bronisław Przetocki