Drukuj
Odsłony: 1119

II Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP i PSP wg regulaminu CTIF w Kętach - 2008

W dniu 5 lipca br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jordanowie wzięła udział w II Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP i PSP województwa małopolskiego wg regulaminu CTIF, które odbyły się na stadionie KS „Hejnał” w Kętach powiat oświęcimski. OSP Jordanów w zawodach tych reprezentowały 3 drużyny tj. 2 drużyny seniorów w grupie A (jedna poza klasyfikacją) oraz młodzieżowa drużyna pozarnicza chłopców. Spośród 9 jednostek OSP startujących w grupie A /tj. bez względu na wiek/ drużyna z OSP Jordanów zajęła w klasyfikacji ogólnej 1 miejsce. Kolejne miejsca zajęły drużyny OSP  Dzianisz Górny i OSP Ptaszkowa. Druga drużyna startująca poza konkursem uzyskała wynik klasyfikujący ją na 5 miejscu.

 Z uwagi na obfite opady deszczu zawody przeprowadzono tylko w jednej konkurencji tj. ćwiczenie bojowe. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Drobny Grzegorz, Nizioł Adam, Chruszcz Adrian, Andrzej Białoń, Wykocki Mariusz, Białoń Robert, Makoś Krystian, Kramarz Tomasz, Belowski Adam. Drugą drużynę reprezentowali następujący druhowie: Michalak Grzegorz, Stolarz Konrad, Tefelski Piotr, Białoń Tomasz, Kramarz Grzegorz, Kawula Roman, Kołodziejczyk Dominik, Wilczyński Damian, Głuszek Paweł. Opiekunem drużyn był Andrzej Gwiazdonik Naczelnik OSP.

 Nadmienić należy, że drużyna OSP Jordanów broniła I miejsca jakie wywalczyła podczas I Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych wg regulaminu CTIF które odbyły się w 2004 r. również w Ketach. Natomiast zawodnicy drugiej drużyny po raz pierwszy startowali w zawodach wg regulaminu CTIF. W nagrodę jednostka otrzymała motopompę pływającą marki „Niagara”, puchar Marszałka Województwa Małopolskiego oraz dyplom. Ponadto drużyna zakwalifikowała się do krajowych zawodów, które przeprowadzone zostaną w dniach 16-17 sierpnia br. w Lądku województwo wielkopolskie.

Drużyna MDP Jordanów po raz pierwszy brała udział w zawodach rozgrywanych wg regulaminu CTIF. Start tej drużyny nie był tak okazały jak drużyn seniorów. W klasyfikacji końcowej drużyna zajęła 11 miejsce. Na usprawiedliwienie można podać, że ze względu na okres wakacyjny były problemy ze skompletowaniem składu (część członków drużyny wyjechała na wakacje z rodzicami). Niemniej jednak start dla pozostałych był dobrym przetarciem szkoleniowym co zaprocentowało na zawodach gminnych. W zawodach wojewódzkich drużynę MDP reprezentowali: Suder Zachariasz, Maciążka Maciej, Kowalcze Rafał, Guśpiel Artur, Kramarz Mariusz, Fudali Zbigniew, Gwiazdonik Łukasz, Kulka Sebastian, Kiełbas Mateusz, Zachariasz Robert. Opiekunem Drużyny był Dariusz Kulka.

Opracował:

Andrzej Gwiazdonik – Naczelnik OSP