free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

II Turniej Barbórkowy Straży Pożarnej - Wieliczka 2010

11 grudnia 2010 roku odbyły się zawody w kopalni soli w Wieliczce. Uczestniczyło w nich 300 strażaków z Polski i zagranicy.
Podczas II Turnieju Barbórkowego Straży Pożarnej zawodnicy musieli pokonać w jak najszybszym czasie 650 schodów w górę w szybie Daniłowicza. Biegli z pełnym wyposażeniem, czyli w ubraniu ochronnym, specjalnych butach, hełmie, z aparatem powietrznym. Waga sprzętu wynosiła ok. 30 kg.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła drużyna ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie z czasem 4 min. 42 sek. Drugie miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie (5 min. 3 sek.); trzecie - Komenda Miejska PSP Wrocław (5 min. 6 sek.).
W klasyfikacji Ochotniczych Straży Pożarnych najlepsi byli druhowie z OSP Garbów (woj. lubelskie); po nich OSP Brzeszcze (małopolskie), a na trzecim miejscu OSP z Niepołomic.

Drużyna OSP Jordanów w składzie: Kurdas Michał, Makoś Krystian, Wiśniewski Przemysław z czasem 6 min. 17sek. zajęła 9 miejsce.

Fot. Rafał Stachurski, Fot. OSP Jurków