free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

IV Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników w Wieliczce - 2012

8 grudnia 2012r w Kopalni Soli w Wieliczce odbył się IV Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników. W tej edycji tradycyjnie już wystartowały drużyny ochotniczych i zawodowych straży pożarnych a także ratowników z Kopalni Soli w Wieliczce.

Każda drużyna składała się z 3 osób, wyposażona i ubrana w kompletne ubranie specjalne oraz sprzęt ODO. Starty poszczególnych drużyn odbyły się zgodnie z regulaminem w następujących kategoriach: I – ogólnej, II – Komendy PSP, III - Szkoły PSP, IV – OSP, V – ratownicy-funkcjonariusze z innych formacji.

Do tegorocznego turnieju zgłosiły udział 64 drużyny z czego do startu dopuszczono 58, w tym 28 drużyn ochotniczych straży pożarnych.

Konkurencja turnieju była rozgrywana w „Szybie Daniłowicza” i polegała na pokonaniu różnicy poziomu 110 m szybu, dokładnie 90 podestów i 650 schodów. Zawodnicy po sygnale sędziego startowego mieli za zadanie pokonanie schodów przy szybie, następnie po drabinie kierowali się na klatkę schodową, którą po pokonaniu różnicy poziomów oraz korytarza, kierowali się na metę.

Warunkiem ukończenia turnieju było dotarcie na metę kompletnej drużyny – czyli trzech zawodników, ubranych w ubranie specjalne, buty bojowe, hełm, rękawice oraz wyposażonych w aparaty powietrzne z maskami. Przygotowanie do startu zawodników odbywało się w komorze Drozdowice na poziomie 110 m i poprzedzone wielomiesięcznymi czasami treningami przygotowującymi drużyn do startu.

W kategorii jednostek ochotniczych straży pożarnych zwycięzcami zostali:

I miejsce OSP w PCIMIU (woj. małopolskie) z czasem 5:05.08;

II miejsce OSP w BABINIE (woj. lubelskie) z czasem 5:34.89;

III miejsce OSP w NIEPOŁOMICACH (woj. małopolskie) z czasem 5:47.72.

IV miejsce OSP Jordanowie (woj. małopolskie) z czasem 5:53.08

W turnieju wzięły też udział 2 kobiece drużyny pożarnicze z OSP Brodła i OSP Brzeszcze.

Uroczyste zakończenie Turnieju i wręczenie nagród odbyło się w komorze Warszawa a każdy zawodnik miał możliwość zwiedzenia trasy turystycznej Kopali Soli w Wieliczce.

OSP Jordanów reprezentował zespół w składzie Krystian Makoś, Michał Kurdas, Maciej Kurdas.