free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

Jordanów, 4 maja 2016 r.

Dzień Strażaka 2016 w OSP Jordanów

W dniu 3 maja 2016 r. w naszej jednostce odbyły się uroczyste obchody „Dnia Strażaka”. Uroczystości rozpoczęły się od uczczenia pamięci zmarłych strażaków na cmentarzu parafialnym, gdzie po krótkim apelu delegacja Zarządu złożyła wiązankę na grobie założyciela jednostki śp. Mariana Kohlera.

Następnie po przegrupowaniu pododdziałów i wprowadzeniu do Kościoła sztandarów OSP Jordanów, Urzędu Miasta, Towarzystwa Miłośników Ziemi Jordanowskiej, ZHP oraz miejscowych szkół, jak również kompanii honorowej i drużyn MDP OSP Jordanów została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji jordanowskich strażaków i Ojczyzny.

Po Mszy Świętej na placu obok Ratusza odbył się uroczysty apel, gdzie po odegraniu hymnu państwowego i powitaniu gości przez Prezesa OSP zostały wręczone druhom odznaczenia związkowe w postaci medali „Za zasługi dla pożarnictwa” oraz odznak „Strażak Wzorowy” i „Za Wysługę Lat”. Najmłodsi druhowie z MDP otrzymali natomiast złote, srebrne i brązowe odznaki „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”.

Warto zaznaczyć, że w uroczystościach wzięli udział po raz pierwszy w swoim życiu najmłodsi kandydaci i członkowie MDP, którzy kilka miesięcy temu rozpoczęli swoją przygodę z pożarnictwem.

Oprawę artystyczną uroczystych obchodów uświetniła Orkiestra Dęta OSP Jordanów.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie ks. dh Rafałowi Ryczkowi pamiątkowego dyplomu z Uchwałą Walnego Zebrania, na podstawie której nadano ks. dh Rafałowi godność członka honorowego OSP Jordanów.

Po zabraniu głosu przez Panią Burmistrz Iwonę Bilską nastąpiło zakończenie oficjalnych uroczystości na Rynku i rozformowanie pododdziałów.

Po południu delegacja OSP Jordanów odwiedziła w swoich domach dh Adama Leśniakiewicza seniora oraz dh Mariannę Sulak, którym wręczono pamiątkowe dyplomy z Uchwałą Walnego Zebrania nadającą im tytuły honorowych członków OSP Jordanów. Dodatkowo dh Adamowi Leśniakiewiczowi seniorowi wręczono odznakę „Za Wysługę 70 Lat”.

Tekst: Adam Nizioł

Zdjęcia: Bronisław Przetocki, Adam Nizioł