free wordpress joomla theme templatebon de reductioncode de reductioncode reduccode promo
Slide One Slide One Slide One Slide One Slide One

05-06-2016 Zderzenie samochodów osobowych na ul. Piłsudskiego w Jordanowie

W dniu wczorajszym tuż przed godziną 23:00 doszło do poważnie wyglądającego zderzenia samochodu Skoda Octavia z Oplem Zafirą. Wskutek zderzenia samochód Opel dachował i wypadł poza jezdnię. Poszkodowana pasażerka Opla została zabrana do szpitala w Suchej Beskidzkiej. W akcji brały udział nasze dwa zastępy tj. SLRt Iveco i GCBA 5/32 Scania.

Tekst i zdjęcia: Adam Nizioł

02-06-2016 Śmiertelny wypadek na zakopiance

W dniu 2 czerwca 2016 r. w godzinach popołudniowych zastępy OSP Jordanów SLRt Iveco i GCBA 5/32 Scania zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów na zakopiance w miejscowości Krzeczów. Kierujący samochodem marki Suzuki Swift obywatel Słowacji, który jechał od strony Krakowa, zjechał na przeciwległy pas i uderzył bokiem w przód nadjeżdżającego od strony Zakopanego samochodu marki Volkswagen Caddy. W wyniku zaistniałego zdarzenia śmierć poniósł kierowca Suzuki. Kierowca Volkswagena nie odniósł obrażeń.

Tekst i zdjęcia: Adam Nizioł

14-11-2015 Tragiczny wypadek na zakopiance

W sobotni poranek 14 listopada 2015 r. tuż po godzinie 7:00 doszło do tragicznego w skutkach zderzenia samochodu osobowego marki Citroen C3 z samochodem ciężarowym Mercedes-Benz 1824 na niebezpiecznym odcinku zakopianki w miejscowości Naprawa. Kierująca Citroenem mieszkanka Nowego Targu straciła panowanie nad pojazdem i zjechała nim na przeciwległy pas uderzając lewym bokiem w przód ciężarówki. W wyniku zderzenia poważnych obrażeń doznał pasażer Citroena, który został przetransportowany do szpitala. Natomiast 29-letniej kobiecie niestety nie udało się uratować życia pomimo długotrwałej akcji resuscytacyjnej przeprowadzonej na miejscu zdarzenia. W akcji oprócz dwóch zastępów z JRG PSP w Rabce brały udział dwa nasze zastępy SLRt Iveco i GCBA 5/32 Scania.

Tekst i zdjęcia: Adam Nizioł

16-10-2015 Zderzenie dwóch samochodów osobowych na DK7 w Krzeczowie

W dniu 16 października 2015 r. w godzinach wieczornych doszło do bardzo groźnego zderzenia samochodu marki Fiat Panda z Volkswagenem Polo. W akcji brały udział dwa zastępy OSP Jordanów SLRt Iveco i GCBA 5/32 Scania.

Tekst i zdjęcia: Adam Nizioł

03-09-2015 Zderzenie Fiata Seicento z ciągnikiem rolniczym Ursus w Toporzysku

Zdjęcia: Adam Nizioł

03-09-2015 Kolizja cysterny LPG z samochodem dostawczym na DK7 w Naprawie

Zdjęcia: Adam Nizioł

14-08-2015 Wypadek samochodowy w Bystrej na drodze krajowej nr 28

W dniu 14 sierpnia 2015 r. przed północą doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Bystra. Kierujący samochodem marki Seat Arosa z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Renault Clio Sport. W wyniku zderzenia poważnych obrażeń doznały trzy osoby podróżujące samochodem Seat, natomiast kierowca Renault nie odniósł obrażeń. Wszystkie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala, jak się później okazało najciężej ranny kierowca Seata w wyniku poniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.

Tekst i zdjęcia: Adam Nizioł

20-06-2015 Kolizja dwóch samochodów na zakrętach

W dniu 20 czerwca 2015 r. w Jordanowie na tzw. zakrętach (droga krajowa nr 28) tuż po północy doszło do czołowego zderzenia samochodu Volkswagen Passat z samochodem Ford Focus. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. W interwencji brał udział zastęp OSP Jordanów SLRt Iveco.

Tekst i zdjęcia: Adam Nizioł

12-06-2015 Dachowanie samochodu osobowego na ul. Kolejowej

W dniu 12 czerwca 2015 r. w godzinach wieczornych doszło do kolejnego w ciągu kilku ostatnich miesięcy dachowania na ulicy Kolejowej w Jordanowie. Kierujący samochodem typu SUV marki Hyundai wskutek nie dostosowania odpowiedniej prędkości wyjechał poza jezdnię i dachował. Na szczęście oprócz drobnych skaleczeń kierowca i pozostali pasażerowie nie odnieśli poważnych obrażeń.

Tekst i zdjęcia: Adam Nizioł

28-03-2015 Kolejne dachowanie na ul. Kolejowej w Jordanowie

28 marca 2015 r. w godzinach wieczornych po raz kolejny w ostatnim czasie doszło do dachowania samochodu osobowego na ul. Kolejowej w Jordanowie. Kierująca pojazdem marki Seat Ibiza straciła panowanie nad pojazdem wskutek czego wypadła z jezdni do pobliskiego rowu i dachowała. Na szczęście kobieta kierująca pojazdem nie doznała żadnych obrażeń. Uwięziona w pojeździe kobieta została z niego uwolniona jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych.

Tekst: Adam Nizioł

Zdjęcia: Maciej Kurdas